25.9.2018 20:10

Svátek má Andrea

26. 9. 2018

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 12 až 16°C. Noční teploty 6 až 2°C.

Kolaudační souhlas - vodovod a splašková kanalizacev ulici V Průhonu

Informace o dokončení výkopových prací V Průhonu

Stavba kanalizace a vodovodu v ulici V Průhonu se chýlí ke konci.

Do pondělí 27.8. 2018 proběhnou poslední výkopové práce s napojením nové části kanalizace na stávající řad v ulici Ostrovní.

Kolaudace stavby vodovodního a kanalizačního řadu je naplánována tak, aby proběhla do poloviny září 2018.

Do té doby je možné zajistit si projekty na kanalizační a vodovodní přípojky pro územní souhlas k jejich stavbě.

Vyřizování územního souhlasu

Územní souhlas se vyřizuje na stavebním úřadu v Řevnicích.

Kromě projektu budete potřebovat doložit souhlas obce Lety s napojením, uzavřenou smlouvu o příspěvku na infrastrukturu s obcí Lety, souhlas provozovatelů kanalizace (Ekos Řevnice) a vodovodu (Aquaconsult Černošice) a souhlasné stanovisko ČEZ (lze získat přes internet na www.cezdistribuce.cz).

Návrhy smluv budou posílány obyvatelům poštou. Smlouvu je třeba mít s obcí uzavřenou do 30.9.2018. Poplatek lze splácet dle dohody s obcí.

Pokud budete s návrhem smlouvy souhlasit, dostavte se osobně na obecní úřad Lety v úředních hodinách k uzavření smlouvy.

Přípojky na vlastním pozemku lze realizovat po vydání územního souhlasu.

K napojení na vodovodní a kanalizační řad může dojít po jejich kolaudaci, tedy v druhé polovině září nejdříve.

O získání kolaudace bude obec informovat skrze mobilní rozhlas a úřední desku.

Povrch komunikace

Zastupitelstvo obce Lety projednávalo návrh k zamezení prašnosti ze štěrkové komunikace tím, aby se povrch zpevnil asfaltových recyklátem s certifikátem, který by se hutnil pomocí finisheru a s prostřikem. Takto upravené komunikace běžně slouží několik let. Navrhovaná skladba s popsanou technologií se používá na mnoha stavbách a nikde s tím nejsou problémy. Sousední Řevnice takto zainvestovali ul. Čajkovského a letos se budou zpevňovat další ulice, např. ul. Růžová.

Bohužel však po několika dopisech obyvatel vyjadřující nesouhlas s tímto postupem pokračovat nebudeme.

Náš zájem jako investora bylo dokončit toto dílo a odejít z dané lokality tak, aby obyvatelé nebyli nadále obtěžováni prašností lokality.

To, zda bude obec Lety investovat do zámkové dlažby v ulici V Průhonu odhadem přes dva miliony korun, bude záviset na rozhodnutí budoucího zastupitelstva.

V Letech, 24.8. 2018

Pro obyvatele ulice V Průhonu a Ve Škabrdli je umožněno parkování v bývalé pískovně v ulici Mořinská, a to do 15.8.2018. Zdůvodu probíhajících prací na výstevbě vodovodu a kanalizace.

28.6. bylo předáno staveniště firmě Stavitelství Řehoř, která bude realizovat stavbu kanalizace a vodovodu v ulici V Průhonu. Tato stavba bude zahájena 9.7. a bude pokračovat v průběhu letních prázdnin.

V pátek 1.6.2018 v 16 hodin se bude v sále u Kafků konat setkání s obyvateli z ulice V Průhonu ohledně plánování výstavby vodovodu a kanalizace.
Budou předány informace od stavební firmy ohledně harmonogramu a realizace samostatných přípojek vodovodu a kanalizace na soukromých pozemcích.
Budou zodpovězeny dotazy obyvatel.

1.dopis obyvatelům V Průhonu

2.dopis obyvatelům V Průhonu