Lety
LetyPraha-západ

Stručný přehled disciplín, kterým se věnujeme

Disiplíny
Dirt Jump
 #
V dirt jumpu se jezdci snaží na jednom, nebo více skocích předvést ve vzduch co možná nejtěžší trik. O výsledcích rozhoduje porota, podobným způsobem jako například u krasobruslení.
 
Drit jump se jezdí na malých, 20-ti palcových kolech (bmx) i na klasických horských kolech.
 
Dva ze závodů seriálu M ČR v dirt jumpu proběhli v loňském a letošním roce v Letech. V příštím roce se můžeme v Letech těšit pravděpodobně na Mistrovství ČR v této disciplíně.
 
(obrázek: Česká pohár v dirt jumpu, Lety 2003, Tomáš Vondráček – back flip x-up)
 
 
Bikros (BMX)
 
V bikrosu mezi sebou na pečlivě upravené dráze plné skoků, klopených zatáček a jiných překážek (na rozdíl od 4X není z kopce) soupeří celkem #osm jezdců na „malých“ 20-ti palcových kolech. O vítězi rozhoduje pořadí v cíli. Závody se jezdí většinou systémem náhodně rozlosovaných skupin, ve kterých by se mělo mezi sebou utkat co nejvíce jezdců. Ti sbírají v jednotlivých rozjížďkách body. Podle počtu bodů jsou pak jezdci nasazováni do finále.
 
V letošním roce proběhl první ročník MTB závodů na BMX drahách. V rámci klasických bikrosových závodů byla vypsána i kategorie horských kol, což se setkalo s velkým ohlasem ze strany jezdců.
 
(obrázek: fotka Bikros.jpg je stažená z nějakého serveru. Nemáme k ní autorská práva, na rozdíl od ostatních, které jsou z Freeride.cz. To jen aby jsi o tom věděl a nechám na tobě, jestli jí použiješ nebo ne. Pokud se rozhodneš, že ne, dej mi vědět a já seženu jinou)
 
 
Fourcross (4X)#
 
Fourcross je nejmladší a bezesporu divácky nejatraktivnější disciplínou horských kol. Ve fourcrossu mezi sebou na cca 500 metrů dlouhé trati plné klopených zatáček, skoků a jiných překážek soupeří vždy čtyři jezdci. O vítězi rozhoduje pořadí v cíli.
Jezdci jsou ve čtyřčlenných skupinách nasazováni do klasického postupového pavouka na základě pořadí v kvalifikaci, která se jezdí po jednom na čas.
Letošním Mistrem světa a Evropy v této disciplíně je český jezdec Michal Prokop (současně druhý v celkovém hodnocení SP). Další český jezdec, Lukáš Tamme vybojoval v tomto roce titul Vicemistra Evropy ve fourcrossu.
 
(obrázek: Mistrovství ČR 2003, Litoměřice)
 
 

 

 
 

Karlštejnsko

www.karlstejnsko.info

Virtuální prohlídka

Virtuální prohlídka

Facebook


FACEBOOK

Munipolis

      

        Munipolis

Úřední hodiny

Po: 8:00 – 11:30, 13:00 - 18:00

Út: 8:00 - 11:30

St: 8:00 - 11:30, 13:00 – 18:00

Čt: ZAVŘENO

Pá: 8:00 - 11:30